Jungle Mania - Aleš Hrdlička Challenge 2024 20.4.2024

V pátek 19. dubna se naši žáci zúčastnili soutěže, která již potřinácté proběhla na ZŠ A. Hrdličky v Ostravě-Porubě. V konkurenci celkem 10 základních škol se ani tentokrát neztratili. Soutěž byla letos zaměřena na znalosti z prostředí džungle. Probíhala v anglickém jazyce, ale kromě znalostí tohoto cizího jazyka a například idiomů se zvířaty spojených, museli prokázat znalosti o deštném pralese, zvucích zvířat, dovednosti při rozeznání obrázku viděný vzhůru nohama nebo vytištěnou předlohu popsat umělé inteligenci (AI) tak, aby vygenerovala obrázek stejný či vzoru se blížícímu. Úkolem tříčlenných družstev bylo projít 8 různými místnostmi, splnit tam co nejlépe všechny zadané úkoly a získat tak co nejvíce bodů.

1. místo – ZŠ Bulharská

2. místo – ZŠ Matiční

3. místo – ZŠ Hello

4. místo – ZŠ Provaznická

Přestože náš tým ve složení Hanka Králiková, Radka Králiková a Kristián Kramárik (žáci 8.C) letos opět dosáhl pouze na tu nepříliš oblíbenou „bramborovou“ příčku, neklesl na mysli a těší se na výzvu v příštím roce.

ZŠ A. Hrdličky moc děkujeme za pozvání a skvěle zorganizované soutěžní dopoledne a našim šikovným účastníkům za skvělou reprezentaci školy!

Mgr. Jana BORIKOVÁ