Projekt TALENTMANAGEMENT – Rybník Štěpán 25.6.2024

V pondělí 17.6.2024 se žáci naší školy vydali v rámci projektu Talentmanagement na terénní přírodovědnou exkurzi k rybníku Štěpán. Jedná se o lokalitu ležící v široké nivě řeky Opavy nedaleko Děhylova a svou druhovou biodiverzitou a charakterem lokality patří mezi Evropsky významné lokality.

Zde žáci provedli lov a determinaci bezobratlých pomocí klíčů k určování bezobratlého hmyzu. Odebrané vzorky si převezli k následné badatelské činnosti do učebny školy.

Stavba těla bezobratlých živočichů a její souvislost se strategií získávání potravy bylo téma badatelského úkolu. Pomocí školních mikroskopů a mikroskopů pro mobilní telefony žáci pozorovali a popisovali stavbu končetin, porovnávali morfologickou rozdílnost a hledali souvislosti mezi stavbou těla a strategií získávání potravy. Následovaly nákresy a zajištění fotodokumentace pro splnění badatelského úkolu.

Na závěr školního roku se určitě jednalo o příjemné zpestření výuky.

Gumáky, síťky a kyblíky ….. a hurá na prázdniny!

Mgr. Markéta Beková

Tento projekt je finančně podpořen z rozpočtu statutárního města Ostrava.