• Škola
  • Projekt TALENTMANAGEMENT – Sezónní aspekty vybraných lokalit Hlučínska

Projekt TALENTMANAGEMENT – Sezónní aspekty vybraných lokalit Hlučínska 26.4.2024

Ve středu 17. května se 16 žáků 6.ročníků v rámci dotačního projektu TALENTMANAGEMENT zúčastnilo terénní přírodovědné aktivity v oblasti Kozmických ptačích luk. Cílem této části projektu je pozorování a vyhodnocování sezónních aspektů této lokality v závislosti na ročních obdobích.

Jedná se o chráněné území Hlučínska vytvořené za účelem záchrany a podpory mokřadních druhů ptáků bahňáků, obojživelníků, plazů a bezobratlých. Ve spolupráci s neziskovou organizací NATURA Opava, v přítomnosti odborné lektorky a ekoložky M. Vavrečkové, se žáci blíže seznámili s přítomnými druhy vodních ptáků a ptáků okolních mokřadů, jejich životními cykly, druhovou biodiverzitou místních luk a významem rostlinných druhů pro vztahy s některými bezobratlými (krvavec toten – modrásek bahenní – mravenec). Zpřístupněny byly i pozorovatelny, které běžným denním návštěvníkům zpřístupněné nejsou (pozorovatelna II). Děti si odnášely nejen cenné informace, fotodokumentaci, ale i zážitky a zbyl čas i na dětské hry.

Mgr. Markéta Beková

Tento projekt je finančně podpořen z rozpočtu statutárního města Ostrava.