ŠD Houbový týden - II. oddělení - Poznávání hub 16.10.2023

V týdnu od 16.10. – 20.10.2023 jsme měli ve školní družině tematický týden s názvem „Houbový týden“. Ve všech odděleních paní vychovatelky vymyslely pro děti různé činnosti. V našem oddělení jsme téma propojili do různých aktivit. Děti byly moc šikovné a donesly k tématu knížky, encyklopedie, pexeso, kvarteto a také sušené houby.

První den jsme si tedy v komunitním kruhu společně povídali, kdo chodí na houby, co se z nich dá připravit a co se děje s košíkem hřibů, když se přinese z lesa. Nejlepší odpověď byla: „Zaneseme ho babičce“. Děti povídaly, jaká jídla z hřibů mají nejraději a také si přivoněly k sušeným houbám. Zjišťovaly v knihách, jaké různé houby se dají v lese najít, ať jedlé, nejedlé, či jedovaté.

Obrázky hub z pexesa přirovnávaly k obrázkům hub z knihy a encyklopedie a zjišťovaly, zda je přiřadily správně a jaké jsou jejich názvy. Také houby na kvartetu děti poznávaly, a nakonec posloužilo kvarteto ke stavbě pyramid. Děti si den moc užily a těšily se na další aktivity tematického týdne.

vychovatelka Helena DRAHOŠOVÁ