ŠD Jak to u nás chodí – I.oddělení Berušky (1.C a část 1.B) 17.10.2024

Školní rok začal a naši malí prvňáčci si zvykají na školní režim. I v družině je čeká pár pravidel. Nejraději mají pravidlo dárečkové. Jak už název napovídá, vždy když má někdo svátek nebo narozeniny, my všichni mu společně popřejeme všechno nejlepší a dostane od nás malou sladkost. No a abychom na nikoho nezapomněli, máme ve třídě nástěnku, na které jsou všechny narozeniny napsané.Ve třídě je také nástěnka s malými beruškami. Berušky nám pomáhají, abychom byli na obědě a ve třídě šikovní. Samozřejmě by se o tom měli dozvědět i rodiče, a proto si každý pátek jednu malou berušku nalepíme do slovníčku.

A jaký máme režim dne? Úplně jednoduchý. Všichni děláme všechno proto, abychom se v družině cítili dobře a spokojeně. Čteme si pohádky i se na ně koukáme. Hrajeme si společenské hry, kreslíme a malujeme. Vyrábíme a vyšíváme. Když je pěkné počasí chodíme ven. Máme pěkné hřiště a zahradu. Na malém hřišti si hrajeme na prolézačkách a houpeme se na houpačce. Na velkém hřišti hrajeme fotbal, skáčeme na skákačkách, které pro nás nakreslili naši starší spolužáci. Na zahradě si děti mohou malovat, jsou zde i poznávací prvky, kde se mohou naučit něco o rostlinkách, hmyzu a ptácích. Je tady i mnoho místa na vyběhání se a odpočinek. Už teď jsem přesvědčená, že naši prvňáčci vše zvládnou hravě.

vychovatelka Kateřina Sedláková