ŠD „Léčivá píšťalka“ – začátečníci 11.10.2024

Na konci minulého školního roku jsme se rozloučili s dětmi, které docházely do kroužku dva roky, závěrečnou besídkou pro rodiče. Po dvou letech se tedy letos otevřel kroužek opět pro děti tzv. „Začátečníky“. Děti se v prvních hodinách seznamují s tímto nástrojem. Zjistí celý název hudebního nástroje, z jakých částí se skládá, jak se k nástroji chovat. Začínají se učit, jak se flétna správně drží, jak do ní foukat, aby vydala ten správný tón.

Důležitá jsou také dechová cvičení, aby se děti naučily správně dýchat. Aby děti začaly hrát podle not, čeká na ně také výuka teorie, která k tomu neodmyslitelně patří. Děti dostaly na začátku hodnotící karty, kde se zapisují jejich první úspěchy. Dostaly také složky, do kterých si budou zakládat písničky. Na stránkách s písničkami jsou pro ně také různé úkoly. Do nakreslených píšťalek si budou zakreslovat, jak se jednotlivé noty drží, zapisovat jednotlivé noty do notových osnov a mohou si vybarvovat obrázky, které písničky doplňují.

Přeji dětem mnoho úspěchů a rodičům pevné nervy.

p. vychovatelka Drahošová