ŠD Námořníci na souši – celodružinová akce 22.6.2024

V každém školním roce se snažíme v naší školní družině obměňovat nabídku činností a aktivit tak, aby byla pro děti nová, atraktivní a lákavá. Proto zažily např. týden v džungli, putování s mamuty, nebo získávání klíčů v „Pevnosti Boyard“.

Letos jsme pro jejich zábavu připravily celotýdenní hru s názvem „Námořníci na souši“. Jednotlivá oddělení školní družiny plnila každý den nějaký úkol a za jeho úspěšné splnění získala „kotvu“. Úkoly byly rozmanité a vždy nějak souvisely s činnostmi námořníků na lodích.

První den proběhlo „Námořnické motání“. Děti si mohly vyzkoušet a zároveň se také naučit vázat námořnický uzel. Další den si všichni vyráběli papírové lodičky v aktivitě nazvané „Nejkrásnější kocábka“, kterou si také vyzdobily.  Následovalo improvizované „vyloďování na břeh“ s názvem „Ať se práší za kruhem“.  Z „lodi“ na souš se postupně přemístili lidé, koně a raci. Čtvrtý den se dětem obzvláště líbil. Ve hře pojmenované „My se vody nebojíme“, zachraňovali malí námořníci potápějící se loď tak, že museli dostat vodu „z lodi“ ven. Přenášeli tedy kelímky s vodou na určené místo. V horkém počasí vše nakonec vyvrcholilo pořádným cákáním, které se všem moooc líbilo. Poslední pátá disciplína „Hej rup“ prověřila sílu našich, teď již ostřílených námořníků při přetahování lanem. V tento den se staly děti opravdovými námořníky. Všichni se vyzdobili svými vlastnoručně vyrobenými námořnickými čelenkami.

Celý hravý týden rychle utekl a stejně jako byly netradiční jeho aktivity, novinkou byla také odměna za velkou snahu dětí. Nešlo o dobrůtku jako jindy. Na konci tohoto týdne proběhlo „VELKÉ BUBLINKOVÁNÍ“ a školní hřiště ožilo stovkami barevných bublinek z bublifuků dětí a vychovatelek. Všichni byli spokojeni a už se těší na další akce.

vychovatelky Eva Uhlářová a Helena Drahošová