ŠD Přáníčka plná lásky – II. oddělení 13.5.2024

Každý rok, kdy přichází květen, vzniká v mnoha domácnostech malý zázrak. Děti se svými tatínky připravují mnohá překvapení různého charakteru pro své maminky. Nastává den v roce, kdy mají maminky svátek. Děti se snaží svým maminkám vykouzlit úsměvy na rtech, a to se jim v našem oddělení povedlo. Maminky dostaly v den jejich svátku vyplněné pracovní listy „Všechno o mé mamince“. Dozvěděly se například, kolik si jejich děti myslí, že mají roků, jejich oblíbená jídla, jaké jídlo dětem od maminek nejvíce chutná, co by maminky dělaly, kdyby měly více času, co mají maminky rády a v neposlední řadě, proč je děti tolik milují. Mnohé odpovědi byly opravdu úsměvné. Jejich popisy byly však také plné upřímnosti a jedinečného pohledu, který dokáží jen děti.

Děti se pustily pak také do výroby přáníček, kde nakreslily sebe, jak moc mají své maminky rády. Na druhou stranu přáníček si děti nalepily básničku, kterou se pro své maminky naučily. Nemohly se dočkat, až své maminky v neděli obdarují.

vychovatelka Helena Drahošová