ŠD TVOŘÍME PRO RADOST – celodružinová akce 16.12.2023

Předvánoční a vánoční čas je období, kdy se setkávají rodiny, přátelé a v poklidu, lásce a porozumění tráví tyto kouzelné svátky. V této době by měli všichni lidé zapomenout na sváry a neporozumění, se kterými se během roku setkávají. Měli by s láskou a účastí pomyslet na ty, kteří takové štěstí nemají a třeba jim dát najevo, že i na ně někdo myslí.

Protože také my ve školní družině máme srdíčka na pravém místě, s radostí jsme se zapojili do spolupráce s Diakonií ČCE – se střediskem v Ostravě, jejichž náplní je mimo jiné také pečovatelská služba v rodinách. Členové této organizace se kromě klasické náplně své práce snaží také o vyčarování úsměvů a rozdávání radosti svým klientům. Rozšířit tento úsměv a vědomí, že na nich někomu záleží, pomohly podpořit děti naší školní družiny výrobou malých dárečků, které se potom staly součástí většího „Ježíška“. Po popovídání si s dětmi o tom, s čím a proč chceme pomoci, se děti pustily s nadšením do tvoření. Výsledky byly opravdu zdařilé a věříme, že přinesly obdarovaným spoustu radosti.

vychovatelky Eva Uhlářová, Helena Drahošová