ŠD VÁNOČNÍ DÍLNIČKY – celodružinová akce 14.12.2023

Vánoce jsou časem, kdy se všichni lidé připravují na chvíle setkání se s rodinou a přáteli. Těší se na slavnostní atmosféru provoněnou vůní cukroví a rozzářenou světýlky. Světýlka zdobící nejen naše domovy, ale hlavně vánoční stromečky, které skrývají pod svými větvemi balíčky se spoustou radosti a překvapením. Je milým zvykem, přispět ke zkrášlení domácnosti něčím, co si vyrobíme sami. Proto si spousta z nás v předvánočním shonu rádo udělá čas na návštěvu některé z mnoha vánočních dílniček. Vytvořit vlastní vzpomínky na chvíli, kdy si společně s dalšími členy rodiny vyrobíme nějakou krásnou vánoční ozdůbku.

S nabídkou takové aktivity přišly také paní vychovatelky naší školní družiny. Ty ve středu 13.12.2023 uspořádaly pro děti ŠD a jejich rodinné příslušníky VÁNOČNÍ DÍLNIČKY. Zde si mohli všichni zájemci v příjemné předvánoční atmosféře vyrobit například vločky z umělohmotných tyčinek, vánoční stromečky z odličovacích tampónků, domečky ze skořápek ořechů, skleněné svícínky, hvězdičky z korálků, hvězdičky z vlnité lepenky, vánoční vazby na stůl a mohli si také namalovat s použitím netradiční výtvarné techniky vánoční přání. Občerstvit se mohli všichni buchtami, které paní vychovatelky napekly.

Dílničky se opravdu vydařily. Tváře odcházejících dětí i jejich doprovodu zářily spokojeností a tváře nás vychovatelek zase radostí z povedené akce. Už se těšíme na některé z dalších setkání, která v budoucnu plánujeme.

vychovatelky Eva Uhlářová a Helena Drahošová