ŠD Velikonoční tvoření – celodružinová akce 22.3.2024

Určitě jste si všimli, že sluníčko už trochu více hřeje, že cesty a chodníky lemuje krásně rozkvetlý Zlatý déšť, zahrady zdobí rozmanité barvy kvetoucích Narcisů, Krokusů, Fialek, Sedmikrásek a jiných kvítků a po ránu nás budí veselou notou kosi. To vše jsou neklamné známky přicházejícího jara. Příroda se probouzí, svět kolem nás hýří barvami a všechno je takové veselejší a radostnější. A v tomto období nastává čas Velikonočních svátků. Oslava mládí, života a zdraví. Čas tradic a zvyků, pečení a vaření specifických dobrot a také výzdoba našeho okolí.

Také my v naší školní družině chceme přispět svou troškou do mlýna, a proto jsme uspořádaly pro rodiče s dětmi VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ, které proběhlo dne 19.3. v prostorách školní jídelny. Tady jsme všem zájemcům nabídly možnost vyrobit si velikonoční ozdoby, kterými si mohou zkrášlit své domácnosti pro nastávající svátky. Na výběr měli například závěsná velikonoční vajíčka, ptáčky z ubrousků, zvědavá kuřátka, přáníčka a vlnou motaná kuřátka a ovečky.

Protože naše družinkové děti i jejich rodiče jsou velice šikovní, jejich výrobky byly moc povedené. Na následujících fotografiích se o tom můžete sami přesvědčit.

vychovatelky Eva Uhlářová a Helena Drahošová