ŠD Velikonoční zajíci – II. oddělení 27.3.2024

Velikonoce jsou časem radosti, naděje a také plné kreativity. Děti se na tvoření o těchto svátcích vždy velmi těší. V našem oddělení jsme se rozhodli vytvořit zajíčky. Děti se s nadšením pustily do tvorby. Každý umělec dostal výkres s nafoceným zajíčkem. Všichni se svou vlastní fantazií zdobili zajíčky různými ornamenty černým fixem. Poté, co byla tato část dokončena, přišel na řadu zajímavý prvek - otisky prstů. Každý si vybral barvu a pečlivě otiskl svůj prst na papír. Tyto otisky představovaly vajíčka, která byla rozmístěna jako pozadí pro

zajíce. Pro děti to byla nejen zábavná činnost, ale i způsob, jak přidat osobní dotek do svého uměleckého díla. Výsledkem byla nástěnka plná jedinečných velikonočních zajíčků. Každý z nich měl svůj vlastní charakter a styl. Některé měly víc otisků prstů než jiné, což přidávalo celé kompozici na originalitě.

Vytváření velikonočních zajíčků s otisky prstů byla nejen zábavná aktivita pro děti, ale také příležitost k učení, spolupráci a vyjádření vlastní kreativity. Děti, které měly již svého zajíčka hotového, se pustily do omalovánek. A jaké jiné než s velikonoční tématikou.

vychovatelka Helena Drahošová