ŠD Závěrečná besídka – kroužek flétny 27.6.2024

Kroužek flétny navštěvovaly děti dva roky. V letošním školním roce byly tedy jako pokročilí. Ke konci roku jsme začali společně bilancovat a vzpomínat na to, když vzaly děti flétny poprvé do ruky a neuměly do ní ani fouknout. Je neuvěřitelné, kolik se toho naučily a s jakou chutí do flétničky chodily. Před Vánocemi jsme měli vánoční besídku a na ní jsme se společně domluvili, že na konci roku předvedeme, co dále jsme se ještě naučili. Děti za půlrok udělaly zase kus práce. Naučily se hrát kánon, s přehledem hrají dvojhlasy a naučili jsme se také písničky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Besídka se dětem moc povedla a za jejich snažení dostaly vysvědčení. A jaké? No přece samé jedničky. K tomu přibyl ještě prázdninový pozdrav se sluníčkem z perníku, který p. vychovatelka napekla a nazdobila. Nebylo vůbec jednoduché se s tak šikovnou skupinkou a jejich rodiči loučit. Všichni jsme odcházeli z besídky dojatí a spokojení, kolik radosti děti dokáží předat.

vychovatelka Helena Drahošová