ŠD Zdatný koloběžkař – celodružinová akce 4.5.2024

Počasí nám přeje, sluníčko nás láká k dovádění pod širým nebem, a tak jsme se my všichni ze školní družiny rozhodli využít krásného počasí k uspořádání celodružinové akce s názvem „Zdatný koloběžkař“. Na rozdíl od předešlých ročníků se tento lišil hlavně svým cílem. Tentokrát nešlo o soutěž v rychlosti jízdy mezi dětmi jednotlivých družinových oddělení navzájem. Letošní akce byla nesoutěžní.

Šlo nám o to, aby si všechny děti vyzkoušely jízdu na koloběžce po předem připravené trase a věnovaly svou pozornost ne rychlosti projetí, ale snaze o zručnost a správnou, bezpečnou techniku jízdy. Důležitý byl pro nás rozvoj motorických dovedností a rozšíření povědomí dětí o pravidlech bezpečné jízdy a BESIP. Připomněly jsme dětem také, že k bezpečné jízdě na koloběžce patří helma. Děti si tak zopakovaly nejen jak má vypadat základní vybavení kola, popř. koloběžky a cyklisty, ale také se dozvěděly něco ze základních pravidel silničního provozu.

Přestože nešlo o soutěž, děti si toto hravé odpoledne pořádně užily a podle veselých tváří šly domů spokojené. A to byl další náš cíl!

vychovatelky Eva Uhlářová a Helena Drahošová