ŠKOLNÍ KOLA OLYMPIÁD V DALŠÍCH CIZÍCH JAZYCÍCH 1.3.2024

Ve dnech 28. a 29. 2. 2024 jsme na naší škole úspěšně završili letošní ročník jazykových soutěží. Tentokrát se jednalo o olympiádu z francouzského a ruského jazyka. Soutěží se účastnilo celkem 10 žáků z 8. a 9. ročníků. Školní kola se skládala ze dvou částí, a to poslechové a konverzační. Poslechové pracovní listy tentokrát žáci vypracovávali online na počítačích v jazykové učebně. Konverzace pak proběhly v interakci s Mgr. Lenkou Šalomounovou ve FJ a Mgr. Svitlanou Talko společně s Mgr. Radmilou Vodičkovou v RJ. Soutěžící nás i letos mile překvapily svými komunikačními schopnostmi, širokou slovní zásobou a svým aktivním přístupem ke studiu dalších cizích jazyků.

A zde již výsledky:

FJ

1. místo – Radka Králiková (8.C)
2. místo – Hanka Králiková (8.C)
3. místo – Elen Vydrželová (9.A)

RJ

1. místo – Valerie Hortová (9.B)
2. místo – Lucie Hašová (8.B)
3. místo – Elen Čiháková (8.C)

Vítězům srdečně blahopřejeme! Všem žákům děkujeme za účast v soutěžích a jejich zájem o cizí jazyky. Ne nadarmo se říká: „Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem.“

Mgr. Jana BORIKOVÁ