Školní parlament - Simulované jednání Evropského parlamentu 12.6.2024

Ve středu 5. června 2024 se na Nové radnici MMO konalo Simulované jednání Evropského parlamentu. Vybraní žáci naší školy měli možnost se tohoto jednání zúčastnit.

Hlavními tématy jednání byly oběhové hospodářství (způsob výroby a spotřeby) a fond spravedlivé transformace (negativní odpady těžby uhlí). Pracovalo se ve trojicích a každá z trojic představovala jednu zemi. Proběhly debaty a dlouhé výměny názorů, hlasovalo se o různých návrzích a změnách v dokumentech. Poznali jsme blíže práci poslanců a všechno, co stojí za schválením jednoho návrhu. Nahlédli jsme do děje a přiučili se novým zkušenostem.

Za školní parlament: Vendula Joklová 8.C