Školní výlet 6.A – Středověký den a Motýlí dům 27.6.2024

Ve čtvrtek 27. června vyrazili žáci 6.A na školní výlet. Tramvají jsme se přesunuli ke Slezskoostravskému hradu, kde jsme před začátkem programu uspořádali piknik. Na Slezskoostravském hradě na nás čekal workshop – Středověký den.

V rámci tohoto programu byl žákům přiblížen život na hradě v období vrcholného středověku. Postupně procházeli jednotlivá stanoviště – Erbovní síň, Síň purkrabího, Kapli, Zbrojnici a na závěr Improvizovanou kuchyň. Na každém stanovišti se žáci dozvěděli o každodenních povinnostech a činnostech jednotlivých členů hradní společnosti. Děti vyzkoušely např. pečetění, psaní brkem, potěžkaly zbraně nebo ochutnaly specialitu středověké kuchyně – neochucenou kaši. Na hradě jsme si také prohlédli aktuální výstavu loutek z depozitáře Divadla loutek Ostrava.

Po návštěvě hradu jsme se vydali do Motýlího domu – Papilonia. Žáci pozorovali nejrůznější druhy exotických motýlů, ale také malé křepelky nebo motýlí larvy. Někteří měli dokonce štěstí a motýl jim přistál přímo na ruce, zádech nebo hlavě.

Výlet jsme si všichni užili, odnesli jsme si spoustu zážitků, ale i poznatků a těšíme se na další společné akce v příštím školním roce!

Ing. Tereza Jadviščoková