Slavnostní rozloučení s 9.ročníky 27.6.2024

Rok se s rokem sešel a pomyslné brány naší školy opouští další skupina žáků – třídy 9.A a 9.B. Přestože každým rokem takto vyprovázíme děti na jejich další cestu životem, ani v letošním roce nebylo loučení jednoduché. Dnes se všichni deváťáci, rodiče i třídní učitelé sešli u slavnostního rozloučení na Úřadu městského obvodu Ostrava – Jih, aby si vzájemně popřáli to nejlepší do let budoucích, zavzpomínali na nejkrásnější milníky školní docházky a poděkovali si, že společně zvládli jednu z mnoha životních etap. Na tvářích žáků, rodičů i učitelů byly vidět úsměvy, odhodlání a nadšení z následujících let, ale také slzičky dojetí, protože všichni ví, že konec základní školní docházky už skutečně nastal. Mnohé vzpomínky a přátelství přetrvají i do budoucnosti a věříme, že jednou budou žáci vyprávět i svým vnoučatům ty nejvtipnější historky, nejdojemnější zážitky a nejbláznivější události právě ze ZŠ Provaznická.

Dnešní slavnostní rozloučení bylo protkáno nejen milými slovy paní ředitelky a třídních učitelek -  Jany Kovalové a Evy Michalčíkové, ale k dokreslení slavnostní atmosféry přispěly také hudební a recitační číslo Vojty Majliše ze 3.B a rovněž hra na klavír v podání Terezky Chamrádové ze 3.A. Promluvili také zástupci obou tříd, jejichž proslovy dojaly všechny zúčastněné. Dnešním dnem tak pomyslně skončily letošní deváté ročníky, naši absolventi však navždy zůstávají součástí ZŠ Provaznická.

Mgr. Veronika PUFFLEROVÁ