• Škola
  • Aktuality
  • SRPŠ Víkend plný zážitků aneb rodiče a děti na chatě „Švarná Hanka“ v Beskydech

SRPŠ Víkend plný zážitků aneb rodiče a děti na chatě „Švarná Hanka“ v Beskydech 27.5.2024

Minulý víkend se děti, jejich rodiče a členové SRPŠ – vydali za dobrodružstvím a zábavou na horskou chatu Švarná Hanka v malebných Beskydech. V pátek odpoledne jsme všichni radostně naskákali do autobusu a s velkým těšením vyrazili za společnými zážitky. Po příjezdu na místo a vydatné večeři se děti vrhly do tvořivé dílničky pod vedením paní vychovatelky Helenky. Z kamínků a dřevěných koleček vyrobily úžasné obrázky, které si pyšně odnesly domů jako památku. Večer jsme se rozdělili na dva tábory – zatímco jedna skupina vášnivě fandila hokejovému týmu Česka proti Rakousku, druhá si užívala zpěv s kytarou. Obě skupiny se náramně bavily a prožily skvělý večer v přátelské atmosféře. Sobota nás přivítala krásným ránem, které nás motivovalo k výletu na Bílý Kříž. Děti byly rozděleny do družstev a soutěžily v poznávání kytiček, pamatování si předmětů vytahovaných z tašky a také hrály oblíbenou vědomostní hru "Nech to koňovi", při které se tatínkové a maminky proměnili v koně a s dětmi na zádech běhali po louce, což vyvolalo spoustu veselí a smíchu.

Cestou zpět nás sice zastihl déšť, ale nikomu to nezkazilo náladu, neboť nás po návratu čekal lahodný oběd a odpolední program plný her, včetně střelby lukem s přísavnými šípy a oblíbeného skákacího hradu. Po večeři jsme zkušeně rozhořeli plameny táboráku, které nám poskytly nejen teplo, ale i nádhernou atmosféru, kterou podtrhl výhled na sluncem ozářený Velký Rozsutec a Malou Fatru. A protože je na horách vždy větší hlad a chuť k jídlu, byl ukončen náš jídelníček ještě na ohni opečeným špekáčkem. Když se úplně setmělo, přišla na řadu velmi očekávaná stezka odvahy. Les plný světýlek, bludiček a bubáčků prověřil odvahu našich dětí, které byly za svou statečnost na konci stezky odměněni pokladem. Po takto náročném dni padly děti do postelí a usnuly jako špalky, zatímco dospělí si užívali krásný hudební večer, během kterého naši skvělí zpěváci rozezpívali a potěšili celou společnost chaty nádhernými písněmi, které zněly až do ranních hodin. Nedělní ráno nás přivítalo deštěm, což bohužel znamenalo zrušení plánované návštěvy místního kravína. Naštěstí však měla paní vychovatelka Helenka v rukávu náhradní plán a připravila napínavou hru bingo, při které jsme se všichni dobře bavili. Nedělní program jsme ukončili vyhodnocením soutěží a rozdělením cen a po výborném obědě jsme se vydali domů plní krásných a nezapomenutelných zážitků.

Velké poděkování patří nejen všem organizátorům akce, ale také majiteli chaty za umožnění pobytu v malebných Beskydech a celému týmu Švarné Hanky za jejich výjimečnou péči.

Už nyní se těšíme na další víkendové setkání, které bude určitě opět plné smíchu, radosti a nových dobrodružství.

Ivana Myšková, Helena Drahošová tým SRPŠ

Tato akce byla finančně podpořena z rozpočtu městského obvodu Ostrava-Jih.