• Škola
  • Úklid kolem školy a opékání špekáčků - akce SRPŠ pro rodiče s dětmi

Úklid kolem školy a opékání špekáčků - akce SRPŠ pro rodiče s dětmi 23.10.2023

Za trošku pošmourného podzimního odpoledne se na školní zahradě sešla skupinka asi 30 statečných dětí, maminek a tatínků, kteří se nebáli deště na velké úklidové akci s následnou opékačkou.

Paní vychovatelka Helenka se zkušeně chopila organizace, rozdělila úkoly a dohlížela na jejich plnění. Tatínkové se s nadšením chopili sekerek a pil a připravili dřevo na táborák. Maminky vyzbrojené hráběmi a pytlíky se pustily do hrabání listí a sběru odpadků. Děti měly za úkol posbírat spadaná jablíčka a nezalekly se ani mrtvého ježka, kterého se vší odpovědností a úctou k přírodě pohřbily. Paní ředitelka se postarala o přípravu zasloužené večeře a hlídala špekáčky, aby neutekly dřív, než se opečou na ohni.

Aby bylo ještě více zábavy připravila paní vychovatelka Helenka tvůrčí aktivitu pro šikovné děti, které si vyzkoušely zabíjení hřebíků při výrobě obrázků z vlny na dřevěná kolečka. Výsledky byly úžasné a děti prokázaly výbornou zručnost, neboť při práci s kladívky nedošlo k žádnému zranění.

Odměnou za veškerou práci byla nejen radost z vykonaného úkolu, ale také lahodné, šťavnaté špekáčky opečené na ohni, které zmizely rychle jako čert.  A tak jsme si všichni užili příjemné odpoledne a povídaní u ohně až do večera. Rodiče byli na své děti náležitě pyšní a my jsme si jistí, že opékačka s úklidem bude příští rok určitě opakována.

Mgr. Iva MYŠKOVÁ, výbor SRPŠ