Úspěch na Ekonferenci - 5.B 15.12.2023

Dne 28.11. 2023 se na Ekokonferenci zapojily do badatelské soutěže dva týmy z 5.B. Přestože je soutěž určena pro žáky 8. a 9. ročníku ZŠ, byla naše třída pozvána k účasti, protože se její žáci zúčastňují pravidelně badatelských výjezdů a soutěží pořádaných nejen Gymnáziem Olgy Havlové.

Soutěžní Ekokonference byla zaměřena na týmovou badatelskou práci a žáci se mohli zaměřit na jakékoliv téma věnující se problematice životního prostředí (voda, ovzduší, odpady, energie, ochrana přírody, biodiverzita a další). Sami si museli po zvolení tématu navrhnout experiment, provést pozorování, záznam a přijít s možnými řešeními dané problematiky a informovat své okolí.

1.tým – téma: Biodoverzita- Půdní živočichové ve městě – ve složení: Janota Nikola a Štěpánková Stela

Tento tým získal speciální ocenění poroty za precizní a bezchybné provedení badatelské činnosti a její záznam.

2.tým – téma: Ochrana přírody  –  ve složení: Cagáňová Erika, Eliášová Justyna, Šeděnková Adéla

1. téma: Ochrana živočichů před znečištěním a únikem škodlivých látek
2. téma: Problematika vyhazování odpadu do moře
3. téma: Zelené střechy (nedostatek místa pro život živočichů)

Druhý tým se ve veliké konkurenci rozhodně neztratil a zaujal svými realizovanými experimenty. Získal čestné uznání.

Děvčata svým projektům a vytváření prezentací věnovaly velké množství hodin, ale byla to práce zajímavá a zažily u toho i mnoho legrace. Věřím, že to nebyl jejich poslední počin v tomto oboru .

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!!!

Mgr. Monika DELINČÁKOVÁ