Živá knihovna v DOV - VIII.A 28.1.2024

Dne 23. ledna 2024 jsme se zúčastnili zajímavé akce „Živá knihovna“ v Dolní oblasti Vítkovic. Byly zde prezentovány střední školy, a to nejen učiteli, ale i mistry praxí a studenty. Při obcházení stánků jsme se dozvěděli spoustu užitečných informací a mnohé si taky vyzkoušeli. Zajímavé bylo i to, že v rámci studia si je možno zdarma udělat řidičák nejen na auto, vyzkoušeli jsme si dávat první pomoci i píchat injekce, ochutnali jsme i míchané drinky, pozorovali chemické pokusy. Soutěžili jsme například ve šroubování závitů, zpracovávali testy a ankety a získávali odměny. Někteří z nás se tam možná rozhodli, někteří začnou přemýšlet. Ale rozhodně nám tato náročná výuka ukázala hodně možností dalšího studia.

Mgr. Lenka Šalomounová a 8. A