Sněhové vločky - I. oddělení

V Beruškách jsme malovali a vyráběli sněhové vločky.  Nejprve jsme vločky vyráběli z papíru, děti lepily a skládaly,

a potom pomalovaly výkres inkoustem a kreslily na něj zmizíkem.

Každý podle své fantazie.  Děti moc mrzí, že venku není opravdový sníh, ale snad ho tímto přivoláme 😊

vychovatelka Kateřina Sedláková

Vánoční nadílka – II.oddělení

Vánoční nadílku v podobě her našly děti z našeho oddělení po obědě, v den odchodu na vánoční prázdniny. Z her měly velkou radost. Aby si mohly děti se stolním fotbalem, který dostaly zahrát, přišel nám ho do třídy složit pan školník. Děti se pak hrami zabavily celé odpoledne.

Přejeme všem krásné vánoční svátky a v novém roce hodně štěstí, zdraví a pohody 😀.

vychovatelka Helena Drahošová

Vánoční čas – II. oddělení

K vánocům patří neodmyslitelně vánoční stromeček. Děti se na něj moc těšily, jen zpočátku nevěděly, čím ho v našem oddělení vlastně nazdobíme. Nejdříve se zalekly, když zjistily, že budou obšívat baňky z vlnité lepenky. Báli se zejména kluci, ale musím říci, že byli všichni moc šikovní a baňky se dětem moc povedly. Nakonec se na baňky tavnou pistolí přidělala kolečka citrónu a vyražená vločka.

Děti se nemohly dočkat, až zavěsí své vlastnoručně vyrobené baňky na stromeček. Nejdříve rozdělaly větve a poté si každý vybral pro svou baňku to své nejlepší místo. Nazdobený stromeček se dětem moc líbil. Na Vánoce si všichni baňky odnesly domů.

V oddělení si děti také vybarvovaly obrázky s vánoční tematikou. Obrázky vybarvovaly podle čísel, rozstříhaly si obrázek stromečku, který pak složily jako puzzle a vybarvily. Ruku si procvičily při dokreslení různých tvarů na baňce.

vychovatelka Helena Drahošová