Vánoce se blíží - VII.oddělení

Vánoce jsou za dveřmi a děti VII.oddělení se pustily do práce.Vánočních ozdob není nikdy dost.Občas se některá rozbije při odstrojování,nebo přímo při strojení vánočního stromečku a je třeba ji nahradit.A  tak jsme se pokusili o vlastnoruční výrobu.Stačil nám k tomu karton,provázky lepidlo,třpytky a velká dávka trpělivosti.Zanedlouho tak pod rukama dětí vznikaly třpytivé zvonečky,stromečky,hvězdy a srdíčka.Věřím,že i tyto ozdoby si najdou na vánočním stromečku v domácnostech dětí své místo.

Elešová Hana,vychovatelka VII.oddělení ŠD

Bublinkovo – kouzelnické představení

Ve čtvrtek 21.11.2019 proběhlo v malé tělocvičně naší školy „Bublinkovo – kouzelnické představení.“ Publikum tvořily děti I., II., III. a V. oddělení školní družiny.

Program byl rozdělen na dvě části. První část představovalo kouzelnické vystoupení. Jednotlivá kouzla byla zajímavá a vyvolala u dětí vřelý potlesk. Děti měly možnost zúčastnit se jednotlivých kouzel osobně a bylo roztomilé pozorovat jejich údiv nad tím, že samy čarují, ani neví jak. Velké nadšení a smích vyvolala osobní účast paní vychovatelky při kouzlení. Jejich šikovnost děti odměnily velkým potleskem stejně jako dovednost a um pana kouzelníka.

Po kouzlení následovala druhá část programu a tou byla „Bublinková show“. Podívaná byla opravdu poutavá a mnohdy překvapující. Mezi děti se rozletěly bublinky malé, velké, jednotlivě i ve skupinkách. Slečna, která bublinky vytvářela, je dovedla spojit do rozmanitých obrazců, které se dokázaly také pohybovat dvěma různými směry najednou. A co teprve, když dokázala, že bubliny nemusí být jen kulaté, ale také ve tvaru krychle?! Největší aplaus nastal při tvoření obřích bublin, které dokázaly schovat i člověka. O tom, jak to na místě vypadalo, se můžete přesvědčit na vlastní oči z našich následujících fotografií a videa.

vychovatelka Helena Drahošová

Uspávání broučků – celodružinová akce

Na „Uspávání broučků“ jsme se ve všech odděleních pilně připravovali a děti si malovaly broučky na kamínky. Akce proběhla 8.11.2019 na naší družinové zahradě. Začala pravda trochu netradičně, jelikož v momentě, kdy měla akce začít a všichni vyšli před družinu, začalo pršet. Naštěstí déšť netrval dlouho a vrtkavé počasí nás odměnilo krásnou duhou, kterou jsme se chvíli kochali. Poté se děti rozmístily na různá stanoviště, kde si vyzkoušely připravené úkoly. Skládání berušky, namotávání berušek a hledání berušek v trávě. Po zvládnutých úkolech děti zazpívaly rodičům písničku „Světlušky“. Mezitím se setmělo a přišel ten správný čas na uspání všech broučků v zahradě. Děti si vzaly své kamínkové broučky do dlaní a uspaly je u keříků. Poté si mohly děti užít svítící lampiony. Prošli jsme se kolem školy a děti odcházely spokojené domů. Akce se vydařila, nakonec i díky umoudřenému počasí.

vychovatelka Helena Drahošová

Uspávání broučků: