Stojan na tužky – rukodělný kroužek

Děti z rukodělného kroužku si vyrobily stojánek na tužky. Tužky už se nebudou válet po psacím stole, a navíc bude krásný výrobek na očích.😍

vychovatelka Kateřina Sedláková

Vánoční nadílka

Po vánočních prázdninách čekalo na děti z družiny překvapení v podobě dárků pod naším stromečkem. Děti nejdříve dárky prozkoumaly a ptaly se, cože jsou to za divné věci? Pravda, některé míče se chovaly divně. Jednalo se například o zpomalený míč, který má vevnitř písek, takže jeho těžiště se v průběhu hodu mění. Chytit takový míč, není tedy žádná jednoduchá záležitost. Děti si při házení užily spoustu legrace J. Zajímavý byl také propletený míč, nebo LACROS. Jednalo se o dvě lapačky z umělé hmoty, kterými chytaly hozený míč. Hodně se děti pobavily také při zjišťování, jak funguje SPEED BOLL. Roztahováním a stahováním rukou si posílaly míč na dvou lanech. Dárky děti moc potěšily. Přestože se jednalo o sportovní vybavení na ven, pohrály si děti dostatečně i ve třídách.

vychovatelka Helena DRAHOŠOVÁ

Adventní čas – II. oddělení

Abychom to měli v našem oddělení zase pěkné, vyměnili jsme podzimní výzdobu za zimní. Každý z dětí si dokreslil, pečlivě vybarvil a vystřihl baňku. Baňky jsme pak umístily na stromečky na nástěnce. Všechny děti si vyrobily také svou vánoční ozdobu z papíru. Ozdoby děti postupně zavěšovaly na náš stromeček, který jsme si ve třídě postavili. Z nazdobeného stromečku vlastními ozdobami měly děti radost. Nemohly se však dočkat, kdy budou moci zdobit také své stromečky doma. Společně jsme si před Vánocemi povídali, na co se děti nejvíce těší a zazpívali si v doprovodu kytary vánoční koledy. Nakonec jsme se s dětmi rozloučili přáním pěkných svátků.

Přeji tímto také všem rodičům krásné, pohodové svátky a v novém roce hodně štěstí a zdraví.

vychovatelka Helena Drahošová