ŠIC knihovna / FreeCoolIn / podzimní prázdniny

O podzimních prázdninách se v ŠIC knihovně sešlo 15 dětí od 1. do 6. třídy. Zkoušeli jsme si vyrobit pidiknížečku. Bez šití, bez klasického zpracování, ale spíš metodou, která by vzdáleně mohla být nazvána origami. A tak se přehýbalo, skládalo, stříhalo, lepilo. Děti si vyzkoušely nejen voji zručnost i prostorovou orientaci, když se papíry ohýbalu tam i onde, ale také své představy o dostatku a touze mít víc - tedy hlavně to, že často MÉNĚ JE VÍCE. To když doslova "megalomansky" toužily po tom, aby jejich knižečka měla hodně, ale opravdu hodně stran. A tak ač měli informaci, co to může způsobit, mnohým to nedalo a toužili po své vlastní zkušenosti. Měly volnou ruku.Nu, nakonec se stránky přece jen ubíraly a to asi bylo to nejrkásnější, dojít k souladu, pochopení, poznání, aha momentu. 

knihovnice Lenka Klemšová

Tento projekt je finančně podpořen z rozpočtu statutárního města Ostrava                             ostrava

 

 

Klub FreeCoolIn

AKTUÁLNÍ AKCE a FOTOGRAFIE Z AKCÍ FREECOOLINU NALEZNETE NÍŽE. STAČÍ SROLOVAT STRÁNKU.

 

       -----------------------------------

O FreeCoolInu                         

Co je to FreeCoolIn?
          - klub pro děti a mládež od 6 do 15 let nejen pro žáky ZŠ Provaznická, ale také pro jejich kamarády, tedy i pro děti a mládež z okolních základních škol

Z čeho vznikl název klubu?
          - ze tří slov, které děti a mládež často používají - free, cool, in

Kde FreeCoolIn probíhá?
         - v prostorách Školního informačního centra a základní knihovny, tedy v ŠICu

Co FreeCoolIin nabízí?
          - zázemí, vyplnění volného času, možnost smysluplného trávení volného času, různorodé aktivity (besedy, dílny prázdninové programy, nocování aj.)

Musím se účastnit aktivit FreeCoolInu?
          - ne, děti, které se nechtějí zapojit, mají možnost trávit v klubu čas podle vlatních představ (sportovní vyžití, deskové hry, stolní tenis, fotbálek, knihovna, internet, příprava do školy aj.)

Musím se do klubu zaregistrovat? 
          - ne, je jen a jen na tobě, zda a kdy v době provozu do klub přijdeš a jak ho budeš využívat (tedy v souladu s dobrým chováním)

Budu něco za využití FreeCoolInu platit?
          - ne

Co prázdniny, mohu do klubu přijít v době prázdnin?
          - ano - sleduj nástěnku ŠICu, rozhlas, www, zeptej se knihovnice, zda pro tuto dobu něco plánuje. Vždy by ti měla dát včas vědět, aby ses mohl na akci v době prázdnin přihlásit.

A jaká je provozní doba FreeCoolInu v pracovní dny (neplatí pro dobu podzimních, jarních a letních prázdnin, v tomto období bude provoz vždy v dostatečném předstihu upřesněn)?

Pondělí 12:30 - 16:00
Úterý  12:30 - 16:00 
Středa  12:30 - 13:30 
Čtenáři 11:30 - 13:30 
Pátek ZAVŘENO

V době státních svátku je FreeCoolIn uzavřen.

Na dobu podzimních, jarních a letních prázdnin připravujeme různé aktivity, o kterých vám v čas dáme vědět, včetně datumů a časů. Stačí sledovat naše stránky.

 

 

Tento projekt je finančně podpořen z rozpočtu statutárního města Ostrava

ostrava

 

 

 
Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk