SRPŠ Cyklovýlet kolem Ostravy

V sobotu 27. září 2025 uspořádalo SRPŠ naší školy cyklovýlet, který vedl malebnou trasou kolem Ostravy. I když počasí nebylo úplně ideální a účast nebyla příliš velká, náladu to nikomu nezkazilo – naopak, všichni zúčastnění si společný den velmi užili.

Vyjížděli jsme od školy směrem na Hrabovou a pokračovali podél řeky Ostravice, kolem Slezskoostravského hradu do Koblova. Odtud naše cesta vedla k Landeku a dále podél Odry zpět ke škole. Celá trasa byla doplněna o zastávky s úkoly, které děti s nadšením plnily. Nechyběly ani otázky z oblasti dopravní výchovy, takže si všichni kromě fyzické zdatnosti procvičili také své vědomosti.

Na oběd jsme zamířili do vyhlášené restaurace U Januse v Koblově, kde jsme si pochutnali na výborném jídle i zákuscích. Po obědě jsme poseděli u ohně a děti si zasoutěžily v dalších hrách. Cestou zpět jsme se zastavili na Landeku, kde jsme obdivovali výběh se vzácnými rezavými veverkami.

Právě zde proběhlo slavnostní vyhodnocení celého výletu. Děti obdržely Řád zdatného cyklisty, reflexní pásky a malou sladkou odměnu.

Na závěr lze říci, že i přes menší účast jsme si cyklovýlet skvěle užili. Strávili jsme společně aktivní den v přírodě, který spojil sport, zábavu i nové poznatky. Už teď se těšíme na další společné akce!

Tým SRPŠ

Jídelníček

Polévka
Zeleninová s cizrnou
Oběd
Vařené vejce, špenát, brambory, ovoce, čaj s medem
Oběd BL
Zeleninová s cizrnou/blp/, vařené vejce, špenát/blp/, brambory, ovoce, čaj s medem

Virtuální prohlídka

Objevte naší školu z pohodlí domova

QR kód pro platbu

Pro pohodlnou platbu za školné můžete naskenovat tento QR kód.